Spotkanie z historią w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Celestynowie w związku z obchodami 100 – lecia odzyskania Niepodległości zorganizowała spotkania autorskie „Spotkania z historią w bibliotece”.
25 września br. Dorota Combrzyńską-Nogala odwiedziła uczniów klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie. Pisarka opowiedziała o losach dzieci w czasie II wojny światowej, wszystko oparte było  prezentacja multimedialną. Uczniowie poznali historię Jutki z łódzkiego getta, Chmurki wywiezionej na Syberię i małej Kazi, która po zakończeniu wojny  musiała opuścić rodzinny dom niedaleko Lwowa i przenieść się w okolice Wrocławia. Pani Dorota Combrzyńska – Nogala podbiła serca uczestników spotkania swoim ciepłem i serdecznością, chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, a po spotkaniu cierpliwie wpisywała dedykacje do swoich książek.